Вирішення питання бродячих тварин

Допомога охорони здоров’я
03.07.2018
Розвиток дитячого та юнацького спорту
03.07.2018

Вирішення питання бродячих тварин

Україна увійшла в Топ-10 країн за кількістю бездомних тварин.

Лікування бездомних тварин в Україні часто є предметом критики з боку міжнародних організацій із захисту тварин. У країні відсутні чітко визначені закони, які захищають тварин і їх благополуччя, через що багато кішки і собаки залишаються покинутими на вулицях. Одна з головних причин того, чому на вулицях так багато бездомних тварин — відсутність законодавства, яке могло б регулювати ці процеси і не дозволяло людям робити аморальні вчинки по відношенню до тварин. В Україні тварин викидають повсюдно, ніякого покарання за це не передбачено. Так як немає чіткої і правильної законодавчої бази, яка б захищала права тварин, наші співвітчизники все частіше викидають тварин, знущаються над ними або зовсім вбивають, знаючи, що ніякого покарання за це не понесуть.
У країні катастрофічно не вистачає притулків
Комунальних притулків в Україні дуже небагато, а ті, які є, знаходяться в жалюгідному стані і можуть вмістити в себе всього кілька десятків тварин.

Допомагати тваринам може кожен.

Мабуть, відсутність усвідомлення того, що звірі — такі ж живі істоти, як люди, яких не можна використовувати, бити, мучити і викидати коли награвся, це головна проблема сучасного суспільства.
В Україні дійсно відсутня законодавча база щодо захисту прав тварин, але навіть коли закони приймуть, людям важливо розуміти, що тварини — це не речі. Чому у нас звикли вважати, що викинути на вулицю маленьких кошенят — це практично добра справа, адже їх не вбив, а відпустив. Однак такі кошенята навряд чи проживуть більше кількох діб, якщо не потраплять в руки волонтерів або просто тих, кому небайдужа їхня доля. Крім того, побачивши на вулиці покинутих тварин, не проходьте мимо.
У міру можливості, допомагати можуть абсолютно всі. Так, якщо в підвалі вашого будинку кішка привела кошенят, не обов’язково дзвонити всім волонтерам в паніці, щоб з ними щось зробили і куди забрали.
В Україні немає притулків в такій кількості, щоб забезпечити будинок для всіх тварин, яких викидають на вулиці. Тому, якщо ви бачите бездомну тварину на вулиці, біля будинку, у дворі і т.і., ви цілком можете йому допомогти. Зробіть фотографію і викладіть її в тематичні групи в соціальних мережах — можливо, тварина загубилося, і господар його знайде. Якщо ж ні, завжди можуть знайтися люди, які захочуть забрати тварину собі. Також ви завжди можете підгодовувати бездомних тварин, облаштовувати місця для ночівлі в холодну пору року і просто допомагати в міру можливостей, адже для цього не обов’язково бути волонтером або мати свій притулок. Досить просто не проходити повз тих, хто цього потребує.
Фінансування роботи обласних КП здійснюється за рахунок міських бюджетів, але більше надходить від благодійників. В середньому в кожному притулку живе від 60 до 400 тварин, якими займаються від 5 до 26 фахівців відповідно. Вартість стерилізації варіюється від 250 до 600 грн. — залежить від того, входять в цю суму витрати по утриманню тварин, зарплатня працівникам, вакцинація і т.і. До речі, стерилізованих собак в Україні — близько 40%. Адже собаки — стайня тварини, які мітять і охороняють свою територію, запобігає появі хижаків і інших бездомних тварин. У свою чергу, стерилізовані і вакциновані тварини не принесуть шкоди людям. Але для ефективності програми стерилізація повинна проводитися одночасно по всій країні. А на це в бюджеті немає грошей.